democracy - en to fi translation catalogue (590 entries)

en: 
    Miro can't find your primary video directory.  This may be because it's located on an external drive that is currently disconnected.
    
    If you continue, the video directory will be reset to a location on this drive (this will cause you to lose some details about the videos on the external drive).  You can also quit, connect the drive, and relaunch Miro.
fi: 
    Miro ei löydä oletukseksi asetettua videokansiotasi.  Se saattaa olla ulkoisella levyllä, joka ei ole nyt yhteydessä koneeseesi.
    
    Jos jatkat, oletuskansioksi asetetaan kohde käytössä olevalta levyltä (tämä johtaa joidenkin ulkoisen levyn videoiden tietojen katoamiseen). Voit myös lopettaa, kiinnittää ulkoisen levyn ja käynnistää Miron uudelleen.

en:  - Invalid URL
fi:  - virheellinen osoite

en:  limit upstream to
fi:  rajoita lähetysnopeus

en: "%s" is not a valid URL
fi: "%s" on virheellinen osoite

en: $longAppName can find all the videos on your computer to help you organize your collection.
fi: $longAppName voi etsiä kaikki tietokoneellasi olevat videot ja auttaa sinua järjestämään kokoelmasi.

en: $longAppName regularly checks channels for new videos and downloads in the background.  Leaving it running means you'll have new videos when you're ready to watch.
fi: $longAppName tarkistaa säännöllisin väliajoin kanavat uusien videoiden varalta ja lataa ne taustalla. Jättämälle sen päälle näet uudet videot heti, kun haluat katsoa niitä.

en: $longAppName version $appVersion ($appRevision); copyright (c) 2005-2007 $publisher.  $longAppName and the $longAppName logo are trademarks of $publisher.
fi: $longAppName versio $appVersion ($appRevision); copyright (c) 2005-2007 $publisher. $longAppName ja $longAppName -logo ovat $publisher :in tuotemerkkejä.

en: $shortAppName - Add Channel
fi: $shortAppName - Lisää kanava

en: $shortAppName - Add Miro Guide
fi: $shortAppName - Lisää Miro-opas

en: $shortAppName - Download Video
fi: $shortAppName - Lataa video

en: $shortAppName First Time Setup
fi: $shortAppName ensimmäisen käynnistyksen asetukset

en: %1.1fGB
fi: %1.1fGt

en: %1.1fKB
fi: %1.1fkt

en: %1.1fMB
fi: %1.1fMt

en: %d Available Items
fi: %d tiedostoa saatavilla

en: %d Downloaded Items
fi: %d ladattua tiedostoa

en: %d Downloading Items
fi: %d latautuvaa tiedostoa

en: %d day
fi: %d päivä

en: %d days
fi: %d päivässä

en: %d hours
fi: %d tunnissa

en: %d minutes
fi: %d minuutissa

en: %d months
fi: %d kuukausi

en: %d video found | %d videos found
fi[0]: %d video löytyi
fi[1]: %d videota löytyi

en: %s MB required to store this video
fi: Videon tallentaminen vaatii %s Mt vapaata levytilaa

en: %s Version Alert
fi: %s - Versio-ilmoitus

en: %s Version Check
fi: %s - Version tarkastus

en: %s closed connection
fi: %s sulki yhteyden

en: %s database save failed
fi: %s tietokannan tallennus epäonnistui

en: %s database save succeeded
fi: %s tietokannan tallennus onnistui

en: %s is invalid.  You must enter a non-negative number.
fi: %s on virheellinen arvo. Kirjoita ei-negatiivinen luku.

en: %s is up to date.
fi: %s on ajan tasalla.

en: %s remaining
fi: %s jäljellä

en: %s was unable to save its database: Disk Full.
    We suggest deleting files from the full disk or simply deleting some movies from your collection.
    Recent changes may be lost.
fi: %s ei onnistunut tallentamaan tietokantaansa: Levy täynnä.
    
    Suosittelemme joko poistamaan tietostoja täydeltä levyltä tai elokuvia kokoelmastasi.
    
    Viimeaikaiset muutokset on saatettu menettää.

en: (Changes won't go into effect until you restart Miro)
fi: (Muutokset eivät tule voimaan, ennen kuin käynnistät Miron uudelleen.)

en: (WARNING: Changes won't go into effect until you restart $longAppName.)
fi: (VAROITUS: Muutokset tulevat voimaan vasta, kun käynnistät $longAppName :n uudestaan.)

en: (You must restart Miro for this change to take effect)
fi: (Sinun pitää uudelleenkäynnistää Miro, jotta asetukset tulevat voimaan)

en: (You must restart Miro for this change to take effect)
fi: (Sinun täytyy käynnistää Miro uudelleen, jotta tämä muutos tulee voimaan)

en: (movies directory path goes here)
fi: (videoiden kohdekansio tulee tähän)

en: (parsed %d files - found %d videos)
fi: (jäsennetty %d tiedostoa - löydetty %d videota)

en: 1 day
fi: 1 päivä

en: 1 day
    3 days
    6 days
    10 days
    1 month
    Never
fi: 1 päivä
    3 päivää
    6 päivää
    10 päivää
    1 kuukausi
    Ei ikinä

en: 1 month
fi: 1 kuukausi

en: 10 days
fi: 10 päivää

en: 3 days
fi: 3 päivää

en: 3 hours
fi: 3 tuntia

en: 6 days
fi: 6 päivää

en: <b>Searching for Videos</b>
fi: <b>Etsitään videoita</b>

en: <b>Would you like Miro to look for video files on your computer?</b>
fi: <b>Haluaisitko Miron etsivän videotiedostoja tietokoneeltasi?</b>

en: <b>Would you like to run Miro when your computer starts up?</b>
fi: <b>Haluaisitko käynnistää Miron tietokoneen käynnistyksen yhteydessä?</b>

en: <b>You're done!</b>
    
    Setup is complete -- now you can find some channels and start watching.
    
    <b>Don't Wait:</b> Miro is different than watching webpage videos -- publishers can offer big, high quality videos.  So don't sit around waiting for videos: start some downloads and check back later.
    
    <b>Leave it On:</b> Miro regularly checks channels for new videos and downloads in the background.  Leaving it running means you'll have new videos when you're ready to watch.
    
    <b>Don't Worry About Disk Space:</b> Like a TiVo, Miro features an 'expiration' system that helps clean out older videos to make room for new videos.  You can always keep a video permanently by clicking 'save' and you can set a channel's settings to save videos automatically.
    
    <b>Go Big:</b> The button to the right of the play button shows videos fullscreen.
    
    <b>Find Videos:</b> The Miro Guide has hundreds of internet TV channels, all of them are free.  Just click 'ADD' to watch a channel.
fi: <b>Valmista on!</b>
    
    Asetukset on tehty - nyt voit etsiä kanavia ja aloittaa katsomisen.
    
    <b>Älä odottele:</b> Miro on erilainen kuin nettisivuilla olevat videot - julkaisijat voivat tarjota isoja, korkealaatuisia videoita. Älä siis turhaan odottele videoita: käynnistä muutama lataus ja katso ne myöhemmin.
    
    <b>Jätä se päälle:</b> Miro tarkistaa säännöllisin väliajoin kanavat uusien videoiden varalta ja lataa ne taustalla. Jättämällä sen päälle näet uudet videot silloin kun haluat.
    
    <b>Älä huolehdi kiintolevytilasta:</b> Edistyneen kiintolevytallentimen tavoin Mirossa on "vanhenemisjärjestelmä", joka poistaa vanhat videot ja tekee tilaa uusille. Voit tallentaa videot pysyvästi klikkaamalla "tallenna" ja voit valita kanavan asetuksista, että videot tallennetaan aina pysyvästi.
    
    <b>Ajattele isosti:</b> Toistonapin oikealla puolella oleva nappi näyttää videot kokoruudussa.
    
    <b>Löydä videoita:</b> Miron ohjelmaoppassa on satoja Internet-televisiokanavia ja ne ovat kaikki ilmaisia. Klikkaa vain "Lisää" katsoaksesi kanavaa.

en: <font face="Lucida Grande" size="-1">Our bug-tracker's at <a href="$bugTrackerURL">$bugTrackerURL</a>. Just tell us what you were doing, paste in the log message from the box above, and answer a few questions, and we'll get right to work.</font>
fi: <font face="Lucida Grande" size="-1">Virheenkirjausjärjestelmämme on osoitteessa <a href="$bugTrackerURL">$bugTrackerURL</a>. Kerro meille mitä olit tekemässä, liitä mukaan virheraportti yllä olevasta laatikosta ja vastaa muutamaan kysymykseen, niin alamme korjata virhettä.</font>

en: A new version of %s is available for download.
fi: Uusi versio ohjelmasta %s on valmis ladattavaksi.

en: A new version of %s is available. Would you like to download it now?
fi: Ohjelmasta %s on saatavilla uusi versio. Haluatko ladata sen nyt?

en: A search channel contains items that match a search term.
fi: Hakukanavalla on kohteita, jotka vastaavat hakutermiä.

en: About $longAppName
fi: Tietoja $longAppName

en: About Miro
fi: Tietoa Mirosta

en: Actually, if you have a minute, would you be willing to submit a crash report to our bug-tracking system? At a minimum, what we'd need is description of what you were doing at the time -- as precise as possible -- plus the artfully-phrased nonsense in the box below:
fi: Jos sinulla olisi muutama minuutti aikaa, niin olisitko halukas lähettämään kaatumisraportin virheenkirjausjärjestelmäämme? Tarvitsemme vain mahdollisimman tarkan kuvauksen siitä mitä olit tekemässä ja alla olevassa laatikossa sijaitsevat höpinät:

en: Add
fi: Lisää

en: Add Channel
fi: Lisää kanava

en: Add Channel _Guide...
fi: Lisää kanava_opas

en: Add Channel...
fi: Lisää kanava...

en: Add Folder...
fi: Luo kansio...

en: Add Guide...
fi: Lisää Opas...

en: Add Into New Folder
fi: Lisää uuteen kansioon

en: Add _Channel
fi: Lisää _kanava

en: Add to new playlist
fi: Lisää uuteen soittolistaan

en: Add...
fi: Lisää..

en: Adding %d channels to a new folder
fi: Lisätään %d kanavaa uuteen kansioon

en: An error occured while trying to save %s.  Please check that the file has not been deleted and try again.
fi: On tapahtunut virhe tallennettaessa %s. Tarkista, ettei tiedostoa ole poistettu ja yritä uudelleen.

en: An unknown error has occurred %s.
fi: Tuntematon virhe tapahtui %s.

en: Are you sure you want to quit?
fi: Lopetaanko varmasti?

en: Are you sure you want to remove %s
fi: Poistetaanko %s

en: Are you sure you want to remove %s?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa %s :n?

en: Are you sure you want to remove %s?  Any downloads in progress will be canceled.
fi: Poistetaanko %s? Kaikki kesken jääneet lataukset peruutetaan.

en: Are you sure you want to remove the guide %s?
fi: Haluatko varmasti poistaa oppaan %s?

en: Are you sure you want to remove these %s channels?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa nämä %s kanavaa?

en: Are you sure you want to remove these %s channels?  Any downloads in progress will be canceled.
fi: Poistetaanko nämä %s kanavaa? Kaikki kesken jääneet lataukset peruutetaan.

en: Are you sure you want to remove these %s playlists
fi: Poistetaanko nämä %s soittolistaa

en: Are you sure you want to stop watching %s?
fi: Oletko varma, että haluat lopettaa %s :n katsomisen?

en: Are you sure you want to stop watching these %s directories?
fi: Oletko varma, että haluat lopettaa näiden %s :n hakemiston katsomisen?

en: Authorization failed
fi: Varmennus epäonnistui

en: Automatically run $longAppName when I login.
fi: Käynnistä $longAppName automaattisesti kun kirjaudun sisään.

en: Back
fi: Edellinen

en: Bad Chunk size: %s
fi: Virheellinen lohkokoko: %s

en: Bad Header Line: %s
fi: Virheellinen otsakerivi: %s

en: Bad Status Code: %s
fi: Virheellinen tilakoodi: %s

en: Bad Status Line: %s
fi: Epäkelpo Status-rivi: %s

en: Bad content-type
fi: Väärä sisältötyyppi

en: BitTorrent failed to startup
fi: BitTorrentin käynnistys epäonnistui

en: BitTorrent failure
fi: BitTorrent-virhe

en: BitTorrent ports:
fi: BitTorrent-portit:

en: Box
fi: Laatikko

en: Bring All to Front
fi: Tuo kaikki eteen

en: Browse
fi: Selaa

en: But we'll try our best to grab the files. It may take extra time to list the videos, and descriptions may look funny.
fi: Mutta yritämme parhaamme mukaan ladata tiedostot. Videoiden listaamiseen saattaa kulua tavallista enemmän aikaa ja kuvaukset saattavat näyttää omituisilta.

en: But we'll try our best to grab the files. It may take extra time to list the videos, and descriptions may look funny.  Please contact the publishers of $url and ask if they can supply a feed in a format that will work with $shortAppName.
    
    Do you want to try to load this channel anyway?
fi: Yritämme kuitenkin parhaamme tiedostojen nappaamisessa. Videoiden listaaminen voi kestää tavallista kauemmin ja kuvaukset saattavat näyttää oudoilta. Ota yhteyttä osoitteen $url julkaisijaan ja kysy, jos he voivat tarjota syötteen, joka on yhteensopiva ohjelman $shortAppName kanssa.

en: By default, videos _expire after
fi: Oletuksena videot _vanhenevat ajassa

en: By default, videos expire after
fi: Oletusarvona videoiden vanhenemisaika on

en: By default, videos expire after:
fi: Oletuksena videoiden vanhenemisaika on:

en: C_hannel:
fi: _Kanava:

en: C_hannels
fi: K_anavat

en: C_reate Channel
fi: L_uo kanava

en: Can't connect
fi: Yhteydenmuodostus epäonnistui

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Cancel Download
fi: Peruuta lataaminen

en: Cancel Search
fi: Peruuta haku

en: Change
fi: Muuta

en: Change...
fi: Muuta...

en: Channel
fi: Kanava

en: Channel is not compatible with $shortAppName!
fi: Kanava ei ole $shortAppName-yhteensopiva!

en: Channel requires authentication
fi: Kanava vaatii tunnistautumista

en: Channel:
fi: Kanava:

en: Channels
fi: Kanavat

en: Check Channels for _new content
fi: Tarkista kanavien _uusi sisältö

en: Check _Version
fi: Tarkista _versio

en: Check channels for new content
fi: Tarkista kanavien uusi sisältö

en: Check channels for new content:
fi: Tarkista kanavat uuden sisällön varalta:

en: Check for New Version
fi: Tarkista uusin versio

en: Clear Menu
fi: Tyhjennä valikko

en: Close Window
fi: Sulje ikkuna

en: Close to Tray
fi: Sulje järjestelmäpalkkiin

en: Close to tray so that downloads can continue.
fi: Sulje ilmoitusalueelle jotta lataukset voivat jatkua.

en: Close to tray?
fi: Suljetaanko järjestelmäpalkkiin?

en: Connection Error: %s
fi: Yhteysvirhe: %s

en: Connection closed
fi: Yhteys suljettu

en: Connection to %s timed out
fi: Yhteys %s aikakatkaistiin

en: Copy
fi: Kopioi

en: Copy Channel URL
fi: Kopio kanavan osoite

en: Copy Channel _Link
fi: Kopioi kanavan _osoite

en: Copy URL to clipboard
fi: Kopioi URL leikepöydälle

en: Copy Video URL
fi: Kopioi videon osoite

en: Copy Video _URL
fi: Kopioi videon _URL

en: Copy log to clipboard
fi: Kopioi loki leikepöydälle

en: Corrupt Torrent
fi: Torrent-tiedosto on vaurioitunut

en: Could not download the $shortAppName channel file: $url.
fi: $shortAppName-kanavatiedoston lataus epäonnistui: $url.

en: Could not write to %s
fi: Ei voinut kirjoittaa kohteeseen %s

en: Couldn't load the feed at %s (%s).
fi: Ei voitu ladata syötettä osoitteesta %s (%s).

en: Create
fi: Luo

en: Create %d channels?
fi: Luodaanko %d kanavaa?

en: Create Channel
fi: Luo kanava

en: Create Channel Folder
fi: Luo kanavakansio

en: Create Playlist
fi: Luo soittolista

en: Create Playlist Folder
fi: Luo soittolistakansio

en: Cu_t
fi: L_eikkaa

en: Custom Channels
fi: Valinnaiset kanavat

en: Cut
fi: Leikkaa

en: Database too new
fi: Tietokanta on liian uusi

en: Delete
fi: Poista

en: Delete File
fi: Poista tiedosto

en: Delete Files
fi: Poista tiedostot

en: Delete Videos
fi: Poista videot

en: Describe what you were doing that caused this error
fi: Kuvaile, mitä olit tekemässä, kun virhe ilmeni

en: Disk Space
fi: Levytila

en: Disk _Space
fi: _Levytila

en: Don't Migrate
fi: Älä siirrä tietoja

en: Don't Worry About Disk Space:
fi: Älä välitä kovalevytilasta:

en: Don't start a download _if it leaves less than
fi: Älä aloita latausta _jos tilaa jää vähemmän kuin

en: Don't start a download if it leaves less than
fi: Älä aloita latausta, jos sen jälkeen jää vähemmän vapaata tilaa, kuin:

en: Donate
fi: Lahjoita

en: Down Rate:
fi: Latausnopeus:

en: Down Total
fi: Kokonaislatausnopeus

en: Down Total:
fi: Lataukset yhteensä:

en: Download
fi: Lataa

en: Download Anyway
fi: Lataa silti

en: Download Completed
fi: Lataus valmis

en: Download Details
fi: Lataustiedot

en: Download Error
fi: Latausvirhe

en: Download Failed
fi: Lataus epäonnistui

en: Download Video...
fi: Lataa video...

en: Download already exists
fi: Lataus on jo olemassa

en: Download at _most
fi: Lataa _enimmillään

en: Download at most
fi: Lataa enimmillään

en: Download of video '%s' has failed.
fi: Videon '%s' lataaminen epäonnistui.

en: Download of video '%s' is finished.
fi: Videon '%s' lataus on valmis.

en: Downloading
fi: Ladataan

en: Downloads
fi: Lataukset

en: E_xport Channels (OPML)...
fi: V_ie kanavia (OPML)...

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Enter a name for the new channel folder
fi: Kirjoita uuden kanavakansion nimi

en: Enter a name for the new playlist
fi: Kirjoita uuden soittolistan nimi

en: Enter a name for the new playlist folder
fi: Kirjoita uuden soittolistakansion nimi

en: Enter a new name for the channel %s
fi: Kirjoita kanavan %s uusi nimi

en: Enter a new name for the channel folder %s
fi: Kirjoita kanavakansion %s uusi nimi

en: Enter a new name for the playlist %s
fi: Kirjoita soittolistan %s uusi nimi

en: Enter a new name for the playlist folder %s
fi: Kirjoita soittolistakansion %s uusi nimi

en: Enter the URL of the Miro Guide to add
fi: Anna lisättävän Miro-oppaan osoite

en: Enter the URL of the channel to add
fi: Kirjoita lisättävän kanavan osoite

en: Enter the URL of the channel you would like to subscribe to.
fi: Anna haluamasi kanavan osoite.

en: Enter the URL of the video to download
fi: Kirjoita ladattavan videon URL

en: Error
fi: Virhe

en: Error Bombing Item
fi: Virhe suositeltaessa kohdetta Bomb-palveluun

en: Error Changing Movies Directory
fi: Virhe elokuvahakemistoa vaihdettaessa

en: Error Opening Website
fi: Virhe avattaessa sivustoa

en: Error Recommending Item
fi: Virhe suositeltaessa kohdetta

en: Error Revealing File
fi: Virhe tiedoston näyttämisessä

en: Error Saving Video
fi: Virhe videota tallennettaessa

en: Error importing modules:
    %s
fi: Moduulien tuonti epäonnistui:
    %s

en: Error loading feed
fi: Virhe ladattaessa syötettä

en: Error while reading from "%s"
fi: Virhe luettaessa "%s"

en: Error:
fi: Virhe:

en: Error: %s
fi: Virhe: %s

en: Every 30 minutes
fi: 30:n minuutin välein

en: Every 30 minutes
    Every hour
    Manually
fi: Joka 30. minuutti
    Joka tunti
    Käsin

en: Every hour
fi: Tunnin välein

en: Example Playlist
fi: Esimerkki soittolista

en: Expected CRLF got: %r
fi: Odotettiin CRLF, vastaanotettiin: %r

en: Expires in %s
fi: Vanhentuu %s

en: Export Channels (OPML)...
fi: Vie kanavat (OPML)...

en: Export OPML File
fi: Vie OPML-tiedosto

en: File
fi: Tiedosto

en: File Download
fi: Tiedoston lataus

en: File link:
fi: Tiedostolinkki:

en: File not found
fi: Tiedostoa ei löytynyt

en: File type:
fi: Tiedostotyyppi:

en: Filename:
fi: Tiedoston nimi:

en: Find Videos:
fi: Etsi videoita:

en: Finish
fi: Valmis

en: Flash URL Scraping Error
fi: Flash URL Scraping -virhe

en: Folder
fi: Kansio

en: Folder Location
fi: Hakemiston sijainti

en: Folder location
fi: Hakemiston sijainti

en: Folders
fi: Kansiot

en: Full Screen
fi: Kokoruutu

en: FullScreen Controls
fi: Kokoruudun säätimet

en: GB free.
fi: Gt.

en: G_B free
fi: G_t vapaana

en: General
fi: Yleiset

en: Go
fi: Siirry

en: Go Big:
fi: Ajattele isosti:

en: Got 404 status code
fi: Vastaanotettiin 404-virheilmoitus

en: HTTP error
fi: HTTP-virhe

en: Help
fi: Ohje

en: Hide
fi: Piilota

en: Hide Miro
fi: Piilota Miro

en: Hide Others
fi: Piilota muut

en: Hide Window
fi: Piilota ikkuna

en: Ignore
fi: Älä huomioi

en: Import Channels (OPML)...
fi: Tuo kanavat (OPML)...

en: Import OPML File
fi: Tuo OPML-tiedosto

en: In This:
fi: Tässä:

en: In this:
fi: tässä:

en: Include entire program database including all video and channel metadata with crash report
fi: Sisällytä koko ohjelman tietokanta, mukaan lukien kaikkien videoiden ohjelmatiedot, virheraportissa

en: Internal Error
fi: Sisäinen virhe

en: Internal Error: Not ready to send
fi: Sisäinen virhe: Ei valmis lähettämään

en: Invalid Torrent
fi: Virheellinen torrent-tiedosto

en: Invalid URL
fi: Virheellinen URL

en: Invalid Value
fi: Virheellinen arvo

en: It has already been downloaded.
fi: Kohde on jo ladattu.

en: It is downloading now.
fi: Lataus on jo käynnissä.

en: Item Details
fi: Kohteen tiedot

en: Item1
fi: Kohta1

en: KB/s when my computer is active.
fi: Kt/s kun tietokoneeni on käytössä.

en: Keep
fi: Säilytä

en: Keep Videos
fi: Säilytä videot

en: Launch Miro
fi: Käynnistä Miro

en: Leave it On:
fi: Jätä se päälle:

en: Library
fi: Kirjasto

en: Like a TiVo, $longAppName features an 'expiration' system that helps clean out older videos to make room for new videos.  You can always keep a video permanently by clicking 'save' and you can set a channel's settings to save videos automatically.
fi: Edistyneen kiintolevytallentimen tavoin $longAppName :ssa on "vanhenemisjärjestelmä", joka auttaa poistamaan vanhat videot, jotta uusille olisi tilaa. Voit tallentaa videot pysyvästi klikkaamalla "tallenna" ja voit myös valita kanavan asetuksista, että video tallennetaan pysyvästi.

en: Loading window
fi: Ladataan ikkunaa

en: Local Files
fi: Paikalliset tiedostot

en: Main Window
fi: Pääikkuna

en: MainMenu
fi: Päävalikko

en: Manually
fi: Manuaalisesti

en: Mark as Unwatched
fi: Merkitse katsomattomaksi

en: Mark as Watched
fi: Merkitse tarkkailtavaksi

en: Maximum:
fi: Enintään:

en: Migrate
fi: Siirrä tiedot

en: Migrate existing movies?
fi: Siirretäänkö olemassa olevat videot?

en: Minimize
fi: Pienennä

en: Minimum:
fi: Vähintään:

en: Miro Guide
fi: Miro-opas

en: Miro Help
fi: Apua Miroon

en: Miro can find all the videos on your computer to help you organize your collection.
fi: Miro voi etsiä kaikki tietokoneellasi olevat videot ja näin auttaa sinua organisoimaan kokoelmasi.

en: Miro has encountered an internal error. You can help us track down this problem and fix it by submitting an error report.
fi: Miro törmäsi sisäiseen virheeseen. Voit auttaa meitä virheenkorjauksessa lähettämällä virheraportin.

en: Miro is not able to download a file at this URL:
    
    URL: %s
fi: Miro ei pysty lataamaan tiedostoa osoitteessa:
    
    %s

en: Miro is still uploading your crash report. If you quit now the upload will be canceled.  Quit Anyway?
fi: Miro lähettää yhä kaatumisraporttiasi. Jos lopetat nyt, niin lähettäminen perutaan. Lopetetaanko silti?

en: Miro will begin downloading it now.
fi: Miro aloittaa nyt latauksen.

en: Misfortune! $longAppName fell prey to some sort of internal confusion or wrong-headedness $when. We apologize and suggest that you exit and restart $shortAppName. That'll teach it, and it'll also reduce your chance of losing your preferences or channel subscriptions.
fi: Voi ei! $longAppName joutui jonkinlaisen sisäisen myllerryksen uhriksi $when. Olemme pahoillamme ja ehdottaisimme, että suljet ja uudelleenkännistät $shortAppName. Eiköhän se sillä parane. Lisäksi se myös vähentää todennäköisyyttä, että menettäisit asetuksesi tai kanavatilauksesi.

en: Movies Directory
fi: Elokuvakansio

en: NOTE: You are already subscribed to %d of these channels.  These channels will stay where they currently are.
fi: HUOMIO: Olet jo tilannut %d näistä kanavista. Nämä kanavat pysyvät nykyisessä sijainnissaan.

en: Never
fi: Ei koskaan

en: New
fi: Uusi

en: New Channel Folder...
fi: Uusi kanavakansio...

en: New Channel _Guide...
fi: Uusi kanavaopas...

en: New Playlist Fol_der
fi: Uusi soittolista_kansio

en: New Playlist Folder...
fi: Uusi soittolistakansio...

en: New Playlist...
fi: Uusi soittolista...

en: New Searc_h Channel...
fi: Uusi etsintäkanava...

en: New Search Channel
fi: Uusi hakukanava

en: New Search Channel...
fi: Uusi hakukanava...

en: New _Folder...
fi: Uusi _kansio...

en: New _Playlist
fi: Uusi _soittolista

en: Next
fi: Seuraava

en: Next Video
fi: Seuraava video

en: No
fi: Ei

en: Not Now
fi: Ei nyt

en: Not enough disk space
fi: Levytilaa ei ole riittävästi

en: Now you can explore the Channel Guide
    and start watching.  A few tips to get started:
fi: Nyt voit tutustua kanavaoppaaseen ja
    aloittaa katsomisen. Muutama vinkki aluksi:

en: OPML Files
fi: OPML-tiedostot

en: OPML Import failed
fi: OPML-tuonti epäonnistui

en: OPML Import summary
fi: OPML-tuonnin yhteenveto

en: Ok
fi: OK

en: One or more of these items is a folder.  When you remove or delete a folder, any items inside that folder will also be removed or deleted.
fi: Yksi tai useampi näistä on hakemisto. Kun poistat hakemiston, poistuvat samalla myös kaikki kansion sisällä olevat tiedostot.

en: One or more of these videos was not downloaded from a channel.  Would you like to delete these items or just remove their entries from the Library?
fi: Yhtä tai useampaa videoista ei ladattu kanavalta. Haluatko poistaa ne koneeltasi vai poistaa ne vain Kirjasto-näkymästä?

en: Only search my Movies folder.
fi: Etsi vain Movies-kansiostani.

en: Open Recent
fi: Avaa viimeisin

en: Open up the bug tracker
fi: Avaa virheentallennusjärjestelmä.

en: Open...
fi: Avaa...

en: Options
fi: Asetukset

en: Options...
fi: Asetukset...

en: OtherViews
fi: MuutNäkymät

en: P_layback
fi: Toisto

en: Password:
fi: Salasana:

en: Password:
fi: Salasana:

en: Paste
fi: Liitä

en: Pause All Downloads ($numDownloading)
fi: Pysäytä kaikki lataukset ($numDownloading)

en: Pause Download
fi: Keskeytä lataus

en: Pause Video
fi: Keskeytä video

en: Paused
fi: Pysäytetty

en: Pipeline request never started
fi: Pipeline-pyyntö ei ikinä toteutunut

en: Play
fi: Toista

en: Play Just This Video
fi: Toista vain tämä video

en: Play Unwatched ($numUnwatched)
fi: Toista katsomattomat ($numUnwatched)

en: Play Video
fi: Toista video

en: Play _videos one after another
fi: Toista _videot peräkkäin

en: Play one video, then stop.
fi: Toista yksi video ja pysähdy.

en: Play videos one after another.
fi: Soita videot sarjassa.

en: Playback
fi: Toisto

en: Playing File
fi: Videon toisto

en: Playlists
fi: Soittoluettelo

en: Please contact the publishers of
fi: Ole hyvä ja ota yhteyttä julkaisijoihin:

en: Please enter the URL of the channel you'd like to add.
fi: Kirjoita lisättävän kanavan osoite.

en: Please enter the username and password given to you by this channel's publisher.
fi: Syötä tämän kanavan julkaisijalta saamasi käyttäjänimi ja salasana.

en: Please help us fix it. Copy and paste all the
    information into our bug tracker and tell us what you were doing when the
    problem occurred.
fi: Ole hyvä ja auta meitä korjaamaan se. Kopioi ja liitä kaikki
    informaatio virheenjäljitysjärjestelmäämme ja kerro meille, mitä olit tekemässä,
    kun virhe ilmeni.

en: Preferences
fi: Asetukset

en: Preferences...
fi: Asetukset

en: Previous Video
fi: Edellinen video

en: Question
fi: Kysymys

en: Quit
fi: Lopeta

en: Quit Miro
fi: Sulje Miro

en: Quit Miro completely.
fi: Sammuta Miro kokonaan.

en: REVEAL LOCAL FILE
fi: NÄYTÄ PAIKALLINEN TIEDOSTO

en: REVEAL LOCAL FOLDER
fi: NÄYTÄ PAIKALLINEN KANSIO

en: Re_name Channel Folder...
fi: _Nimeä kanavakansio uudelleen...

en: Re_name Channel...
fi: _Nimeä kanava uudelleen...

en: Re_name Miro Guide...
fi: Ni_meä Miro-oppaat uudelleen...

en: Re_name Playlist
fi: Ni_meä soittolista uudelleen

en: Re_name Playlist Folder...
fi: _Nimeä soittolistakansio uudelleen...

en: Re_name Playlist...
fi: _Nimeä soittolista uudelleen...

en: Re_name Video
fi: Ni_meä video uudelleen

en: Re_name...
fi: _Nimeä uudelleen...

en: Read error
fi: Lukuvirhe

en: Release Notes:
fi: Julkaisumerkinnät:

en: Remember video position.
fi: Muista videon toistokohta.

en: Remember where I stopped watching a video and continue playing from that point.
fi: Muista mihin kohtaan jäin videon katsomisessa ja jatka toistamista samasta kohdasta.

en: Remove
fi: Poista

en: Remove %s
fi: Poista %s

en: Remove %s channels
fi: Poista %s kanavaa

en: Remove Entry
fi: Poista kokoelmasta

en: Remove From Playlist
fi: Poista soittolistalta

en: Remove From the Library
fi: Poista Kirjastosta

en: Remove...
fi: Poista...

en: Removing %s
fi: Poistetaan %s

en: Removing %s items
fi: Poistetaan %s kohdetta

en: Rename Channel
fi: Nimeä kanava uudelleen

en: Rename Channel Folder
fi: Nimeä kanavakansio uudelleen

en: Rename Playlist
fi: Nimeä soittolista uudelleen

en: Rename Playlist Folder
fi: Nimeä soittolistakansio uudelleen

en: Rename...
fi: Nimeä uudelleen...

en: Report a _Bug
fi: Ilmoita _bugi

en: Report a bug
fi: Raportoi virhe

en: Reset Search
fi: Tyhjennä hakukenttä

en: Restart Upload
fi: Aloita lataus uudestaan

en: Restrict to all my personal files.
fi: Rajoita kaikkiin henkilökohtaisiin tiedostoihini.

en: Restrict to my full _home folder
fi: Rajoita _kotikansiooni

en: Resume All Downloads ($numPaused)
fi: Jatka kaikkien lataamista ($numPaused)

en: Revert Title to Default
fi: Palauta otsikko oletukseksi

en: Run Miro at startup
fi: Käynnistä Miro järjestelmän mukana

en: SSL connection error
fi: SSL-yhteysvirhe

en: S_top after each video
fi: _Pysäytä jokaisen videon jälkeen

en: S_tore downloaded videos in this folder:
fi: T_allenna ladatut videot tähän kansioon:

en: Save Video As...
fi: Tallenna video nimellä...

en: Save Video _As...
fi: Tallenna _video nimellä...

en: Save Videos _As...
fi: Tallenna video _nimellä...

en: Save downloaded videos in this folder:
fi: Tallenna ladatut videot tähän kansioon:

en: Search
fi: Etsi

en: Search Engine
fi: Hakukone

en: Search Engine:
fi: Hakukone:

en: Search For:
fi: Etsi:

en: Search _Engine:
fi: Hakukone:

en: Search _custom folder:
fi: Etsi _valinnaisesta kansiosta:

en: Search custom folder:
fi: Etsi valinnaisesta kansiosta:

en: Search for:
fi: Etsi:

en: Search my entire Home folder.
fi: Etsi koko kotikansiostani.

en: Search this folder:
fi: Hae tästä hakemistosta:

en: Search!
fi: Etsi!

en: Searching for Videos
fi: Etsitään videoita

en: Select
fi: Valitse

en: Select All
fi: Valitse kaikki

en: Select Movies Directory
fi: Valitse videokansio

en: Select _All
fi: Valitse _kaikki

en: Select a Directory to store %s downloads in.
fi: Valitse kansio, johon %s lataukset tallennetaan.

en: Select a Directory to view in the Library.
fi: Valitse Kirjastossa näytettävä kansio.

en: Select custom search directory
fi: Valitse etsintähakemisto

en: Send This Channel to a Friend
fi: Lähetä kanava kaverille

en: Services
fi: Palvelut

en: Settings
fi: Asetukset

en: Show
fi: Näytä

en: Show All
fi: Näytä kaikki

en: Show Window
fi: Näytä ikkuna

en: Show as Channel
fi: Näytä kanavana

en: Show as a Channel
fi: Näytä kanavana

en: Skip _Back
fi: Siirry _edelliseen

en: Skip _Forward
fi: Siirry _seuraavaan

en: Skipped %d feed already present. | Skipped %d feeds already present.
fi[0]: Ohitettu %d jo olemassa oleva syöte.
fi[1]: Ohitettu %d jo olemassa olevaa syötettä.

en: Spacebar
fi: Välilyönti

en: Starter Channels
fi: Aloituskanavat

en: Starting up
fi: Käynnistyy

en: Stop Video
fi: Pysäytä video

en: Stop after each video.
fi: Pysäytä soitto jokaisen jälkeen.

en: Stop watching %s
fi: Lopeta %s :n katsominen

en: Stop watching %s directories
fi: Lopeta %s -hakemiston katsominen

en: Store downloaded videos in this folder:
fi: Tallenna ladatut videot tähän kansioon:

en: Submit Crash Report
fi: Lähetä virheraportti

en: Subscribe to Channel
fi: Hanki kanava

en: Subscribing to multiple channels
fi: Tilataan useita kanavia

en: Subscription error
fi: Tilausvirhe

en: Successfully imported %d feed. | Successfully imported %d feeds.
fi[0]: Tuotu %d syöte onnistuneesti.
fi[1]: Tuotu %d syötettä onnistuneesti.

en: That URL is already an external download.
fi: Kohde on jo ulkoisena latauksena.

en: The $shortAppName Channel Guide has hundreds of internet TV channels; all of them are free.  Just click 'ADD' to watch a channel.
fi: $shortAppName :n kanavaoppaassa on satoja Internet-televisiokanavia ja kaikki niistä ovat ilmaisia. Klikkaa vain "Lisää" aloittaaksesi kanavan katsominen.

en: The Miro Player can find all the videos on your computer to help you organize your collection.
    
    
    Would you like Miro to look for video files on your computer?
fi: Miro voi etsiä kaikki tietokoneellasi olevat videot helpottaakseen kokoelmasi järjestelyä.
    
    
    Haluatko Miron etsivän videotiedostot koneeltasi?

en: The address you entered is not a valid URL.
    Please double check and try again.
fi: Annettu osoite ei ole oikean muotoinen.
    Tarkista osoite ja yritä uudelleen.

en: The button to the right of the play button shows videos fullscreen.
fi: Käynnistyspainikkeen oikealla puolella oleva painike näyttää videon koko näytön kokoisena.

en: The database has been successfully saved. It is now safe to quit without losing any data.
fi: Tietokanta on tallennettu onnistuneesti. Ohjelman voi nyt sammuttaa turvallisesti.

en: The fall of $shortAppName??
fi: $shortAppName tuho??

en: The file "%s" was deleted from outside Miro.
fi: Tiedosto "%s" on poistettu Miron ulkopuolelta.

en: The file: "%s" doesn't exist
fi: Tiedostoa "%s" ei ole olemassa

en: The next few screens will help you set up $longAppName so that it works best for you.
fi: Parin seuraavan ruudun avulla voit säätä $longAppName :n asetukset niin, että ohjelma toimii haluamallasi tavalla.

en: The next few screens will help you set up Miro so that it works best for you.  Here's the first question.
fi: Seuraavat pari sivua auttavat sinua Miron asetusten kanssa jotta se toimisi sinulle parhaalla mahdollisella tavalla. Tässä on ensimmäinen kysymys.

en: The next few screens will help you set up the Miro Player so that it works best for you. Here's the first question.
fi: Seuraava muutama askel auttaa sinua asentamaan Miron sinulle parhaiten sopivaksi. Tässä ensimmäinen kysymys.

en: The selected OPML file appears to be invalid. Import was interrupted.
fi: Valittu OPML-tiedosto näyttäisi olevan virheellinen. Tuonti keskeytetty.

en: The torrent file %s appears to be corrupt and cannot be opened. [OK]
fi: Torrent-tiedosto %s on ilmeisesti vahingoittunut, eikä sitä voida avata. [OK]

en: The torrent file at %s was not valid
fi: Torrent-tiedosto osoitteessa %s ei ole kelvollinen

en: The torrent file for this item was deleted
fi: Tämän kohteen torrent-tiedosto on poistettu

en: Then, please restart $longAppName (or you may keep getting related errors). Sorry for the inconvenience. $longAppName is still in beta, but with your help we're fixing problems fast!
fi: Sitten käynnistä $longAppName uudestaan (tai saatat yhä saada tähän liittyviä virheitä). Pahoittelemme tästä aiheutuvaa vaivaa. $longAppName on yhä kehitysversio, mutta sinun avullasi korjaamme ongelmat nopeasti!

en: There was an error opening %s.  Please try again in a few seconds
fi: Tapahtui virhe avattaessa kohdetta %s. Yritä uudelleen muutaman sekunnin kuluttua.

en: This $shortAppName channel file has an invalid format: $url. Please notify the publisher of this file.
fi: Tämä $shortAppName-kanavatiedosto on väärässä muodossa: $url. Ilmoita asiasta tiedoston julkaisijalle.

en: This $shortAppName channel file has the wrong content type: $url. Please notify the publisher of this file.
fi: Tämä $shortAppName-kanavatiedosto on väärää sisältötyyppiä: $url. Ilmoita asiasta tiedoston julkaisijalle.

en: This file at %s does not appear to be audio, video, or an RSS feed.
fi: Tiedosto osoitteessa %s ei näytä olevan ääni- tai videotiedosto, eikä RSS-syöte.

en: This item is a folder.  When you remove a folder, any items inside that folder will be deleted.
fi: Tämä kohde on kansio. Kun poistat kansion, kyseisen kansion sisältö poistetaan samalla.

en: Timeout
fi: Aikakatkaisu tapahtui

en: To a_void slowdowns, limit upstream to
fi: Hidastumisen _välttämiseksi rajoita lähetysnopeutta

en: To avoid internet slowdowns:
fi: Välttääksesi yhteyden hidastumista:

en: To avoid slowdowns, limit upstream bandwith when my computer is active.
fi: Hidastumisen välttämiseksi rajoita lähetysnopeutta, kun tietokoneeni on aktiivinen.

en: To run %s you need the most recent version of Quicktime, which is a free update.
fi: Ajaaksesi %s :n tarvitset uusimman version Quicktimesta. Päivittäminen on ilmaista.

en: Torrent Details
fi: Torrentin tiedot

en: Torrent Details <i>stopped</i>
fi: Torrentin tiedot <i>pysäytetty</i>

en: Torrent file deleted
fi: Torrent-tiedosto poistettiin

en: Total Down:
fi: Lataukset yhteensä:

en: URL
fi: Osoite

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Unknown Error code
fi: Tuntematon virhe

en: Unknown Runtime Error
fi: Tuntematon ajonaikainen virhe

en: Unsupported version of Quicktime
fi: Ei-tuettu versio Quicktimesta

en: Up Rate:
fi: Lähetysnopeus:

en: Up Total
fi: Kokonaislähetysnopeus

en: Up Total:
fi: Lähetykset yhteensä:

en: Update All Channels
fi: Päivitä kaikki kanavat

en: Update Available
fi: Päivitys saatavilla

en: Update Channel
fi: Päivitä kanava

en: Update Channel Now
fi: Päivitä kanava nyt

en: Update Channels Now
fi: Päivitä kanavat nyt

en: Update _All Channels
fi: Päivitä _kaikki kanavat

en: Upstream limit (KB/s)
fi: Lähetysraja (kt/s)

en: Use BitTorrent ports between
fi: Käytä BitTorrent-portteja väliltä

en: Username and password required
fi: Käyttäjätunnus ja salasana tarvitaan

en: Username:
fi: Käyttäjätunnus:

en: Username:
fi: Käyttäjänimi:

en: Video Directory Missing
fi: Videokansio puuttuu

en: Video Search
fi: Videohaku

en: VideoWindow
fi: Videoikkuna

en: View this Directory in the Library
fi: Näytä tämä kansio Kirjastossa

en: Volume _Down
fi: _Hiljemmalle

en: Volume _Up
fi: _Kovemmalle

en: Volume:
fi: Äänenvoimakkuus:

en: WARNING: This setting will not go into effect until you restart $longAppName.
fi: VAROITUS: Tämä asetus tulee voimaan vasta, kun käynnistät $longAppName :n uudestaan.

en: WEB PAGE
fi: WWW-SIVU

en: Warn me when I attempt to quit with downloads in progress
fi: Varoita minua jos yritän sulkea ohjelman vaikka latauksia on käynnissä

en: Warn me when I attempt to quit with downloads in progress.
fi: Varoita minua, kun yritän sammuttaa ohjelman ja latauksia on vielä kesken.

en: Watch for new videos in these folders and include them in my Library.
fi: Tarkkaile uusia videoita näissä kansioissa ja lisää ne kirjastooni.

en: Watch for new videos in these folders and include them in the Library:
fi: Tarkkaile näitä kansioita ja lisää uudet videot Kirjastooni:

en: We recommend that you allow Miro to launch when your computer starts up.  This way, videos that haven't finished downloading can finish and new videos on your channels will be ready when you want to watch.
fi: Suosittelemme, että annat Miron käynnistyä aina kun käynnistät tietokoneesi. Tällä tavoin videot, jotka eivät ole vielä latautuneet voidaan ladata loppuun ja ne ovat valmiina katsottavaksi kanavilta silloin kun haluat.

en: We recommend that you allow the Miro Player to launch when your computer starts up. This way, videos that haven't finished downloading can finish and new videos on your channels will be ready when you want to watch.
    
    
    Would you like to run Miro when your computer starts up?
fi: Suosittelemme, että sallit Miron käynnistyvän tietokoneesi käynnistyksen yhteydessä. Näin kesken jääneet videoiden lataukset voidaan suorittaa loppuun ja kanavillasi olevat uudet videot ladataan valmiiksi sinulle.
    
    
    Haluatko Miron käynnistyvän, kun käynnistät tietokoneesi?

en: We recommend that you have $longAppName launch when your computer starts up.  This way, videos in progress can finish downloading and new videos can be downloaded in the background, ready when you want to watch.
fi: Suosittelemme, että asetat $longAppName :n käynnistymään automaattisesti tietokoneen käynnistyessä. Näin keskeneräiset videot saadaan ladattua loppuun taustalla ja voit katsoa ne milloin haluat.

en: Web page:
fi: Nettisivu:

en: Welcome to Internet TV!
fi: Tervetuloa Internet-TV:n pariin!

en: Welcome to Internet TV.  There's a lot you can do with Miro: automatically download videos from your favorite channels, watch new videos one after the other, download torrents, recommend videos to friends, and lots more.
fi: Tervetuloa Internet-Televisioon. Mirolla voi tehdä monia eri asioita: ladata videoita suosikkikanavilta, katsoa videoita yksi toisensa jälkeen, ladata torrentteja, suositella videoita ystäville ja paljon muuta.

en: Welcome to Internet TV. There's a lot you can do with the Miro Player: automatically download videos from your favorite channels, watch new videos one after the other, download torrents, recommend videos to friends, and lots more.
fi: Tervetuloa Internet TV:n pariin. Miro Playeristä on moneksi: lataa lempikanavasi videot automaattisesti, katso uudet videot putkeen, lataa torrentteja, suosittele videoita ystäville, ja huimasti muuta.

en: What would you like to do with the videos in these channels that you've downloaded?
fi: Mitä tehdään näiltä kanavilta ladatuille videoille?

en: What would you like to do with the videos in this channel that you've downloaded?
fi: Mitä tehdään tältä kanavalta ladatuille videoille?

en: When I click the red close button:
fi: Kun klikkaan punaista sulje-nappia:

en: When you click the red close button, would you like Miro to close to the system tray or quit?  You can change this setting later in the Options.
fi: Kun klikkaat punaista sulkemisnappulaa, haluatko Miron sulkeutuvan järjestelmäpalkkiin vai sulkeutuvan kokonaan? Voit vaihtaa tämän toiminnon myöhemmin Asetuksista.

en: Will retry in %s
fi: Yritetään uudelleen %s kuluttua

en: Window
fi: Ikkuna

en: Would you like $longAppName to look for video files on your computer?
fi: Haluaisitko $longAppName :n etsivän videotiedostoja tietokoneeltasi?

en: Would you like to delete this file or just remove its entry from the Library?
fi: Haluatko poistaa tämän tiedoston koneeltasi vai poistaa sen vain Kirjasto-näkymästä?

en: Would you like to delete this folder and all of its videos or just remove its entry from the Library?
fi: Halutko poistaa tämän kansion videoineen koneeltasi vai poistaa sen vain Kirjasto-näkymästä?

en: Would you like to keep the feed?
fi: Haluaisitko säilyttää syötteen?

en: Would you like to run $shortAppName on startup?
fi: Haluaisitko käynnistää $shortAppName :n aina tietokoneen käynnistyessä?

en: Yes
fi: Kyllä

en: You are running a version of $longAppName with a custom set of channels.
fi: Sinulla on $longAppName :n versio, jossa on mukautettu kanavavalikoima

en: You don't have permission to write to the directory you selected.  Miro will continue to use the old videos directory.
fi: Sinulla ei ole kirjoitusoikeuksia valitsemaasi hakemistoon. Miro jatkaa vanhan videohakemiston käyttämistä.

en: You found a bug in $longAppName!
fi: Löysit virheen $longAppName :ssa!

en: You have %d download still in progress.  Quit Anyway? | You have %d downloads still in progress.  Quit Anyway?
fi[0]: Sinulla on %d lataus kesken. Suljetaanko silti?
fi[1]: Sinulla on %d latausta kesken. Suljetaanko silti?

en: You have a database that was saved with a newer version of $shortAppName. You must download the latest version of $shortAppName and run that.
fi: Tietokantasi on luotu uudemmalla versiolla ohjelmasta $shortAppName. Sinun täytyy ladata ohjelman $shortAppName uusin versio.

en: You're done!
fi: Valmis!

en: You've selected a new folder to download movies to.  Should $shortAppName migrate your existing downloads there?(Currently dowloading movies will not be moved until they finish)
fi: Olet valinnut uuden kansion, jonne videot ladataan. Pitäisikö $shortAppName :n siirtää olemassa olevat lataukset sinne? (Tällä hetkellä ladattavat videot siirretään vasta, kun ne ovat latautuneet)

en: You've selected a new folder to download movies to.  Should %s migrate your existing downloads there?  (Currently dowloading movies will not be moved until they finish).
fi: Olet valinnut uuden kansion ladattaville elokuville. Haluatko, että %s siirtää vanhatkin latauksen sinne? (Kesken olevat lataukset siirretään vasta latausten valmistuttua).

en: You've selected a new folder to download movies to.  Should Miro migrate your existing downloads there?  (Currently dowloading movies will not be moved until they finish.)
fi: Olet muuttanut elokuvien latauskansiota. Haluatko, että Miro siirtää lataamasi elokuvat uuteen kansioon? (Parhaillaan latautumassa olevia elokuvia ei siirretä ennen kuin lataus on valmis.)

en: Zoom
fi: Lähennä

en: _About
fi: _Tietoja

en: _Add Folder
fi: _Lisää kansio

en: _Automatically run Miro when I log in
fi: Käynnistä Miro _automaattisesti kun kirjaudun sisään

en: _Bit Torrent uses ports between
fi: _BitTorrent käyttää portteja väliltä

en: _Channels
fi: _Kanavat

en: _Copy
fi: _Kopioi

en: _Delete
fi: _Poista

en: _Donate
fi: Lahjoita

en: _Download Video
fi: _Lataa video

en: _Downloads
fi: _Lataukset

en: _File
fi: _Tiedosto

en: _Folders
fi: _Kansiot

en: _Fullscreen
fi: _Kokoruutu

en: _General
fi: _Yleistä

en: _Help
fi: _Ohje

en: _Import Channels (OPML)...
fi: _Tuo kanavia (OPML)...

en: _KB/s when my computer is active
fi: _kt/s kun tietokoneeni on aktiivinen

en: _Next Video
fi: _Seuraava video

en: _Open
fi: _Avaa

en: _Options...
fi: _Asetukset...

en: _Paste
fi: _Liitä

en: _Play
fi: _Toista

en: _Playback
fi: _Toisto

en: _Playlists
fi: Soi_ttolistat

en: _Previous Video
fi: _Edellinen video

en: _Quit
fi: _Lopeta

en: _Remove Channel Folder...
fi: Poista _kanavakansion...

en: _Remove Channel Folders...
fi: Poista _kanavakansiot...

en: _Remove Channel...
fi: Po_ista kanava...

en: _Remove Channels...
fi: Po_ista kanavat...

en: _Remove Miro Guide...
fi: _Poista Miro-opas...

en: _Remove Miro Guides...
fi: _Poista Miro-oppaat...

en: _Remove Playlist
fi: P_oista soittolista

en: _Remove Playlist Folder
fi: _Poista soittolistakansio

en: _Remove Playlist Folder...
fi: Poist_a soittolistakansio...

en: _Remove Playlist Folders
fi: _Poista soittolistakansiot

en: _Remove Playlist Folders...
fi: Poist_a soittolistakansiot...

en: _Remove Playlist...
fi: Poist_a soittolista...

en: _Remove Playlists
fi: _Poista soittolistoja

en: _Remove Playlists...
fi: Poist_a soittolistat...

en: _Remove Video
fi: _Poista video

en: _Remove Video...
fi: _Poista video...

en: _Remove Videos
fi: _Poista videot

en: _Remove Videos...
fi: _Poista videot...

en: _Remove...
fi: _Poista...

en: _Resume playback of videos from the point where they were stopped
fi: _Jatka videon toistoa kohdasta, johon se jäi pysäytettäessä

en: _Search
fi: _Etsi

en: _Search For:
fi: E_tsi termiä:

en: _Send this channel to a friend
fi: _Lähetä kanava kaverille

en: _Stop
fi: _Pysäytä

en: _Update Channel...
fi: _Päivitä kanava...

en: _Update Channels...
fi: Päivitä kanavat...

en: _Warn me when I attempt to quit with downloads in progress
fi: _Varoita, kun yritän sammuttaa ohjelman ja latauksia on kesken

en: _Watch for new videos in these folders and include them in the Library
fi: _Tarkkaile uusia videoita näissä kansioissa ja lisää ne kirjastoon

en: _and
fi: _ja

en: activity
fi: Aktiivisuus

en: and
fi: ja

en: and ask if they can supply a feed in a format that will work with $shortAppName.
fi: ja pyydä heitä tarjoamaan syöte muodossa, joka toimii $shortAppName :n kanssa.

en: direct link to file
fi: suora linkki tiedostoon

en: downloading...
fi: ladataan...

en: every 30 minutes
fi: joka 30. minuutti

en: every hour
fi: joka tunti

en: manually
fi: käsin

en: never
fi: ei koskaan

en: onStartup called twice
fi: onStartup kutsuttu kahdesti.

en: outside of Miro.
fi: Miron ulkopuolella.

en: starting up
fi: käynnistetään

en: starting up...
fi: käynnistetään...

en: videos at once
fi: videot kerralla

en: videos at once.
fi: videota kerrallaan.
